Tydzień Pomocy dla naszej uczennicy Lenki

Za nami pierwszy dzień akcji, który był możliwy dzięki naszym Niezawodnym Rodzicom. Odwiedziliśmy Urząd Miasta, Starostwo Powiatowe, Urząd Gminy, Urząd Pracy, Urząd Skarbowy, Powiatową Stację Sanitarno – Epidemiologiczną. W każdym z tych miejsc spotkaliśmy się z życzliwością, wsparciem i ofiarnością, za co serdecznie dziękujemy w imieniu własnym i naszej uczennicy.

Drugi dzień działań dla Lenki 😘
Dziś odbył się bal jesienny z animatorem p. Martą Skierską. Dzieci z klas młodszych bawiąc się doskonale “wytańczyły” niezłą sumę, którą w całości przeznaczamy dla Lenki.

Tydzień pomocy dla Lenki – dzień trzeci -Sąd Rejonowy w Sierpcu.
Dziękujemy Pani Prezes i Pracownikom Sądu za życzliwe przyjęcie, zaangażowanie i wsparcie akcji dla Lenki.

Tydzień pomocy dla Lenki – dzień czwarty                                                                                                                                                   „Dobrocią odmienimy świat cały”. Za nami czwarty dzień pomocy niezwykłej i odważnej dziewczynce, Lence. Dzisiaj na naszym stoisku pojawiły się wspaniałe gwiazdy z wielu bajek, filmów i reklam: Sid Leniwiec, Dory, Mikołaj, Myszka Miki, Gang Słodziaków, Monster High, Kucyki Pony i wiele wspaniałych osobistości. Zaszczyciły nas również zwierzęta z zoo, które okazały się być łagodne jak owieczki. Pojawiły się lwy, koty, niedźwiedzie, króliki i psy. To oczywiście maskotki przyniesione na kiermasz przez naszych wyjątkowych uczniów. Wolontariusze sprzedawali również herbatę, słodkości, kompozycje kwiatowe, gry planszowe i przetwory na zimę. Rodzice i uczniowie pomagali nam spełnić marzenie Lenki o powrocie do zdrowia. Kolejka nie miała końca . Dziękujemy za cudowny dzień, przepełniony radością i dobrocią.

 🍀 dzień czwarty 🥰 klasy 6-7-8

Dzień piąty

Jan Paweł II powiedział: „ Człowiek jest wielki nie przez to, co posiada, lecz przez to kim jest, nie przez to, co ma, lecz przez to, czym dzieli się z innymi”. O tych słowach pamiętali nasi uczniowie włączając się aktywnie w „ Tydzień pomocy dla Lenki”- naszej uczennicy. Pomagali wszyscy, od przedszkolaka, aż do starszaka. Małe serca naszych uczniów otworzyły się dla Leny. Stoły zapełniły się przetworami, maskotkami, pysznymi babeczkami, rogalikami, ciastami i pyszną, jesienną herbatą. Zdjęcia nie odzwierciedlają tego, co przez ten tydzień działo się w naszej szkole. Zaangażowanie dzieci, rodziców, pracowników szkoły i urzędów, przeszło nasze oczekiwania. Kolejne puszki zapełniały się w szybkim tempie. Serce rośnie, jak już tym najmniejszym, nie jest obojętne cierpienie drugiego człowieka. Dla nas wszystkich była to cenna lekcja empatii i dziękujemy, że tak dużo osób wzięło w niej czynny udział.

Mamy nadzieję, że nasza pozytywna energia popłynęła wprost do serca Leny, dając jej promyk nadziei na powrót do zdrowia.

Dnia 29.10.2019r oddział przedszkolny oraz grupy 0A i 0B wzięły udział w ,,Jesiennych zabawach charytatywnych dla Lenki”