Dwójka z pomocą dla Lenki – Koncert Charytatywny

 Koncerty charytatywne w naszej szkole odbywają się od 1996 roku. Były organizowane dla dzieci potrzebujących  wsparcia finansowego na leczenie. Odbywały się w CKiSz, ale również w szkole.

W dniu 15 listopada 2019 roku  zorganizowaliśmy  kolejny koncert – KONCERT CHARYTATYWNY DLA LENKI, ponieważ nasza uczennica potrzebuje pomocy. Pomysłodawcą  koncertu jest  nasza absolwentka Dominika Strześniewska obecna uczennica klasy I Liceum im Bp Leona Wetmańskiego. Ona dzięki swojemu uporowi i chęci niesienia pomocy nawiązała kontakt z obecnymi na koncercie gwiazdami programu The Voice Kids.  Zaangażowała się też całym sercem w organizację koncertu wraz ze swoją mamą Katarzyną Strześniewską i koordynatorem wolontariatu panią Beatą Karkusz. Trzy części koncertu, każda z innymi piosenkami i pytaniami do wykonawców przybliżyła wspaniałą osobowość Półfinalistów Darii Dąbkowskiej  i Dominika Ciach  oraz Finalisty Programu The Voice Kids II Adriana Bałuckiego.

Wykonawcy przybyli do Sierpca z trzech różnych stron naszego kraju. Adrian z mamą przyjechali autobusami, aż z Jasła oddalonego blisko 500 km od Sierpca.  Koncerty dla naszej publiczności wypadły wspaniale. Tak jak w oczach wykonawców i ich opiekunów gościnnie wypadło nasze miasto.

W pomoc  w zorganizowanie koncertu zaangażowały się władze naszego miasta Pan Jarosław Perzyński  Burmistrz Miasta Sierpca wraz ze swoim zastępcą Panem Piotrem Nowakowskim, Starosta Powiatu Sierpeckiego Pan Mariusz Turalski wraz z Wicestarostą  Jarosławem Ocickim,  Jarosław Żmijewski Dyrektor Centrum Kultury i Sztuki w Sierpcu, Piotr Rzeszotarski Radny Rady Miasta Sierpca,  Iwona Telesiewicz – Zajazd Sonata,  Krystyna i Ireneusz Wielimborek – Pizzeria Bona,   Wioletta Bogucka – Pracownia Ceramiczna BiS, Restouracja – Pizzeria Loft 7,  Patryk Szmeja – Pizzeria Torino, Skansen Konference & SPA. Wszystkim serdecznie dziękujemy.

Kolejne podziękowania pragniemy skierować do rodziców uczniów klasy Vc p. Anny Ostrowskiej, p. Katarzyny Kęsickiej, p. Joanny Czajkowskiej,  p. Aleksandry Kurty oraz wychowawcy tej klasy p. Elżbiety Olszewskiej – Lamki. Koncert nie odbyłby się również bez zaangażowania nauczycieli p. Marty Turalskiej i p. Weroniki Marcinkowskiej.

Dzięki włączeniu się w działanie Władz i Sponsorów  zarówno Koncert jaki i pobyt uczestników w Sierpcu zakończyło się sukcesem. O tym, że Lenka potrzebuje pomocy dowiedziało się coraz więcej osób z całej Polski, Sierpczanie dowiedzieli się więcej o programie i gwiazdach Programu The Voice Kids 2,  Adrian, Daria i Dominik ze swoimi Opiekunami poznali nasze przyjazne miasto i zadeklarowali  dalszą współpracę.

Serdecznie dziękujemy za każdą  złotówkę wpłaconą dla Lenki, oraz za życzliwe, żywiołowe i entuzjastyczne uczestnictwo w koncercie.