Światowy Dzień Pluszowego Misia w szkolnej bibliotece

Lub łaciaty.
Wszystkie misie
My kochamy,
Bo ich święto dzisiaj mamy.

Minął rok i znowu spotykamy się z pluszowymi misiami w bibliotece. Jak co roku w dniu 25 listopada 2019r. obchodziliśmy w bibliotece szkolnej Światowy Dzień Pluszowego Misia.
Bibliotekę odwiedzili najmłodsi uczniowie naszej szkoły – z klas pierwszych, zerówek i oddziału przedszkolnego. W czytelni wysłuchali piosenki o pluszowym misiu w wykonaniu Julii , opowiadań o misiach – Tulisiu i Remisiu czytanych przez bibliotekarza oraz Laurę i Kamilę, które na tę okazję przebrały się za wesołe postacie. Laura napisała dla naszych uczniów wiersz o swoim ukochanym misiu z dzieciństwa, który odczytała na uroczystości. Nasze harcerki Natalia i Julia przeprowadziły misiowe pląsy oraz pokazały dzieciom sposoby na przytulanie się.
Dodatkową, radosną atrakcją dla najmłodszych uczniów były wspólne zabawy ruchowe i plastyczne na sali gimnastycznej przygotowane przez panią Martę Skierską. Na koniec zabawy najmłodsi uczestnicy spotkania otrzymali kolorowankę z misiem, pamiątkową naklejkę oraz słodkie „conieco”.

Alicja Stopińska

Marta Skierska