Szkolny Klub Ortograffiti

W naszej szkole działa Szkolny Klub Ortograffiti. Realizujemy pomoc psychologiczno-pedagogiczną uczniom poprzez prowadzenie zajęć w oparciu o Metodę Ortograffiti.  Metoda ta jest zalecana przez Ministerstwo Edukacji Narodowej oraz rekomendowana przez Polskie Towarzystwo Dysleksji. Wykorzystuje się ją w pracy z uczniami z trudnościami w uczeniu się czytania, pisania i liczenia, by pomóc im przezwyciężyć te trudności. Składa się z szeregu usystematyzowanych, wzorcowych działań, które powtarzane wielokrotnie przynoszą oczekiwany skutek. Wspaniała obudowa dydaktyczna pozwala na indywidualizację pracy, co przekłada się na efektywność działań. Różnorodność ćwiczeń zachęci uczniów do nauki i przezwyciężania trudności, a kolorowe materiały zapewnią atrakcyjność zajęć.