Warsztaty Profilaktyczne

W dniach 4-11.12.2019 r. odbyły się warsztaty dla uczniów z klas od trzecich do ósmych, związane z  tematem “Cyberprzemocy i zagrożenia w sieci”. Zajęcia zostały poprowadzone przez trenerów z firmy szkoleniowej Erudio, panią Olgę Dankę i pana Piotra Malinowskiego. Uczniowie zapoznali się z zagrożeniami związanymi z nadmiernym korzystaniem z gier oraz portali społecznościowych. Trenerzy poinformowali uczniów, jakie są konsekwencje stosowania cyberprzemocy oraz pokazali sposoby na to, jak sobie z nią radzić. Byli zachęcani do bezpiecznego korzystania z Internetu, natomiast w młodszych klasach uczniowie mieli za zadanie stworzyć plakaty promujące korzystanie z sieci bez stosowania przemocy i zachęcające do korzystania z bezpiecznych stron. Praca z uczniami opierała się na pracy w grupach, indywidualnej, psychoedukacji oraz przedstawieniu filmików edukacyjnych.