Jak dbać o swój nastrój?

Uczniowie klasy VIf realizują kolejny etap projektu „Lekcje z emocjami. Jak dbać o swój nastrój?” Tym razem tematem naszych zajęć jest rozpoznawanie oraz wyrażanie złości w taki sposób, żeby nie ranić innych osób w naszym otoczeniu. Podczas lekcji pt. „Co mogę zrobić ze swoją złością” uczniowie dowiedzieli się jaką funkcję pełni złość w życiu człowieka oraz jak rozpoznać jej pierwsze objawy, zanim złość przybierze na sile. Uczniowie poznali również strategie radzenia sobie ze złymi emocjami w określonych sytuacjach.
Następnie nadszedł czas na refleksję i podsumowanie wiadomości zdobytych podczas zajęć w indeksie ucznia. Była to lekcja pełna wrażeń, podczas której uczniowie wykazali się kreatywnością i bogatą wyobraźnią.
Wych. Dorota Gumińska