Projekt z ZUS – projekt edukacyjny dla szkół podstawowych

Do projektu zostali zgłoszeni uczniowie klas ósmych. Na lekcjach wiedzy o społeczeństwie młodzież poznała historię ubezpieczeń społecznych w Europie i w Polsce na przestrzeni minionego wieku. Zajęcia edukacyjne przeprowadziły pracownice z sierpeckiego inspektoratu Zakładu Ubezpieczeń Społecznych. Uczniowie, oglądając prezentację multimedialną i krótkie   filmiki mieli okazję dowiedzieć się, jak ważne są w życiu każdego z nas ubezpieczenia społeczne oraz zostali przekonani, że warto zadbać o swoją przyszłość. Podsumowaniem projektu będzie konkurs na ciekawy plakat, komiks lub plakat wyjaśniający, jak ważne są ubezpieczenia społeczne lub nawiązujący do jubileuszu 85-lecia ZUS obchodzonego w 2019 roku.

Szkolny opiekun projektu: Agata Warczachowska