Konkurs historyczny pt. „Druga Rzeczpospolita Polska 1926-1939”

4 marca 2020 roku w LO w Sierpcu odbył się konkurs historyczny pod tytułem “Druga Rzeczpospolita Polska 1926 – 1939” dla uczniów szkół podstawowych powiatu sierpeckiego. Celem konkursu było rozbudzenie zainteresowań historycznych uczniów, a także pogłębienie wiedzy historycznej dotyczącej Polski w okresie międzywojennym. W konkursie wzięło udział pięcioro uczniów naszej szkoły. Dwóch uczniów zostało laureatami zajmując przodujące miejsca:
Piotr Skorłutowski 8 b – I miejsce
Adrian Jastrzębski 7 c – II miejsce
     Po zakończeniu testu uczestnicy konkursu i ich opiekunowie wysłuchali wykładu pod tytułem “Dzieje kolejnictwa w Sierpcu” pana Michała Webera, dyrektora Pracowni dziejów Miasta Sierpca”.
     Na zakończenie zwycięscy otrzymali nagrody ufundowane przez Starostę Sierpeckiego pana Mariusza Turalskiego.