Światowy Dzień świadomości AUTYZMU„Zatrzymaj się i poznaj nas. Nie oceniaj. Zaakceptuj.”

ŚWIATOWY DZIEŃ ŚWIADOMOŚCI AUTYZMU „Zatrzymaj się i poznaj nas. Nie oceniaj. Zaakceptuj.” 2 kwietnia obchodzimy Światowy Dzień Świadomości Autyzmu, dzień ważny, wyjątkowy, inny niż pozostałe dni w roku. Charakterystycznym motywem obchodów tego dnia jest kolor niebieski. Nasza szkoła przyłączyła się do tej akcji. Tego dnia dzieci „zaświeciły na niebiesko” ubierając się na ten kolor. Uczniowie z dużym zaangażowaniem przystąpili do kreatywnego działania: powstały prace plastyczne, sesje zdjęciowe. Wszystkie podjęte działania miały na celu podnoszenie świadomości naszych uczniów na temat autyzmu, zwrócenie uwagi na problemy i potrzeby osób z autyzmem. Sądząc po zachowaniu uczniów- działania przyniosły skutek. Dziękujemy.