„Odkręcam, zbieram, pomagam ”

„Odkręcam, zbieram, pomagam, ” to hasło akcji towarzyszące naszej szkolnej społeczności.

W dobie dużych zanieczyszczeń środowiska, nieprzewidywalnych i niszczących Ziemię zjawisk atmosferycznych, dzieci, uczniowie oraz wszyscy nauczyciele i pracownicy szkoły, pamiętają, żeby „żyć z ekologią za Pan brat.”
Dlatego też, segregujemy śmieci i odpady. Zbieramy makulaturę oraz nakrętki plastikowe. Akcja nie tylko wspiera pracę na rzecz środowiska, społeczności lokalnej, ale co najważniejsze, uczy i ukazuje jak współpracować, osiągać wspólne sukcesy. „ Konkurują ludzie mali. Współpracują duzi. Pomagają Wielcy.”
Tym wszystkim Wielkim Dziękujemy! Za Wasz wkład, trud i zaangażowanie. Nieważne czy jesteś duży czy mały, ofiarowałeś garstkę lub garść. Liczy się współpraca i jedność . Efekt, który oszałamia.
Oczywiście akcja ma formę konkursu. Dlatego też, grono Was zostało uhonorowane statuetkami, dyplomami. Pamiętajmy jednak o tym , że „dom to ściany, a każda ściana to milion cegiełek.”
W tym roku nagrodę Grand Prix zdobyły Lena Kowalska klasa III A z ilością 69.000 sztuk i Maria Pilarska z klasy III B – 60.390 sztuk nakrętek.
Dziękujemy Wszystkim uczestnikom!
Słowa podziękowania i wdzięczności kierujemy również w stronę Pani Marzeny Witkowskiej, która od wielu lat wspomaga i wspiera nasze działania „Bogatym nie jest ten który posiada, ale ten kto daje,” Jan Paweł II.