SPRZĄTANIE ŚWIATA

Wrzesień to miesiąc, w którym Szkoła Podstawowa nr 2 pod patronatem Samorządu Uczniowskiego kl. 0 – III od kilku lat bierze udział w akcji “Sprzątania Świata”. Jest to bardzo atrakcyjna i aktywna forma edukacji ekologicznej oraz rzeczywista lekcja ochrony środowiska, dzięki której dzieci uczą się bardziej przyjaznego stosunku do naszej planety. W dniach 18 i 21 września uczniowie wyruszyli z wielkim zapałem i ochotą sprzątać teren wokół szkoły oraz parki w jej okolicach. Wszyscy uczestnicy akcji otrzymali plastikowe worki na śmieci i ochronne rękawiczki.  Mamy nadzieję, że prowadzane działania wpłyną pozytywnie na uwrażliwianie dzieci, a nasi uczniowie będą prawdziwymi miłośnikami przyrody i otaczającego ich świata.

Samorząd Uczniowski kl. 0-III

Katarzyna Burczyk, Dorota Dudzińska