Klasa IIId z wizytą w nadleśnictwie w Skrwilnie

Wycieczka do nadleśnictwa w Skrwilnie

W środę 7.10.2020r. klasa III d wybrała się na wycieczkę do nadleśnictwa w Skrwilnie, które w celu szerzenia postaw proekologicznych prowadzi ośrodek edukacji ekologicznej w Skępem i w Skrwilnie oraz terenowe ścieżki przyrodnicze. Dzięki temu dzieci uczą się szacunku do przyrody, zapoznają się z zagrożeniami środowiska naturalnego w miejscu zamieszkania oraz uświadamia sobie znaczenie różnorodności biologicznej w najbliższym otoczeniu.  Celem wyjazdu była integracja zespołu klasowego oraz uczestnictwo w zajęciach edukacyjnych na ścieżce przyrodniczej.

Zajęcia prowadzone były przez leśnika – pana Pawła, który starał się przybliżyć dzieciom wiele informacji o przyrodzie, budowie lasu i zwierzętach w nim żyjących. Dzieci z zainteresowaniem uczestniczyły w spacerze po lesie, zapoznały się z jego budową i warstwami, poznały nazwy roślin zielnych, drzew, krzewów występujących w lesie oraz zaobserwowały tropy zwierząt. Uczniowie z zafascynowaniem oglądali ślady łosia na leśnej ścieżce oraz stare barcie – ule pszczele powieszone na drzewach. Dzieci zadawały wiele ciekawych pytań, ale również potrafiły udzielać trafnych odpowiedzi dotyczących życia w lesie.

Zajęcia w lesie zakończyliśmy w sali edukacyjnej rozwiązując przygotowane przez pana Pawła zadania i zwiedzaniem wystawy dotyczącej pracy w nadleśnictwie.

Ale to nie był koniec atrakcji. Na dzieci czekało ognisko ułożone przez pracowników nadleśnictwa oraz kiełbaski przygotowane przez kochane Mamy. Niektórzy pierwszy raz zjedli własnoręcznie upieczoną na ognisku kiełbaskę. Nadmiar energii dzieci spożytkowały bawiąc się na świeżym powietrzu.

To był wspaniale spędzony wspólnie czas.