Dzień Niepodległości 🇵🇱

🇵🇱 Dzień Niepodległości 🇵🇱
Zbliża się najważniejsze święto każdego Polaka. Dzień 11 listopada przypomina nam, że wolność raz zdobyta i niepodległość raz osiągnięta nie są dane na zawsze, lecz należy wciąż dbać o te wartości i stale je pielęgnować.  Aby podkreślić uroczysty charakter tego dnia, uczniowie klas drugich z powagą i należytym szacunkiem przygotowali lekcję historii i patriotyzmu.

Dzieci z grupy 0A i 0B w dniu 10 listopada uczestniczyły w zajęciach, których głównym celem było rozwijanie poczucia przynależności do społeczności patriotycznej oraz kształtowanie prawidłowych postaw wobec Ojczyzny. Zerówkowicze poznali symbole narodowe. Wykonali także biało-czerwone kotyliony, aby uczcić ten wyjątkowy dla nas – Polaków dzień.

W tym roku, ze względu na zaistniałą sytuację epidemiologiczną oraz w trosce o zdrowie i bezpieczeństwo harcerzy   w tegorocznych obchodach Święta Niepodległości druhna Edyta Malicka zapaliła znicz imieniu społeczności szkolnej.

Niepodległość – pamiętamy !