Międzynarodowy Projekt “Mali odkrywcy” (Mali Cestovatele) ♥

Projekt będzie realizowany w roku szkolnym 2020/2021 w grupie 0B.  Jest on skierowany do dzieci w wieku 3-6 lat oraz uczniów ze specjalnymi potrzebami w wieku  10-18 lat. Naszymi projektowymi partnerami są dzieci z Czech, Słowacji i Polski. Przy pomocy technologii informacyjno- komunikacyjnej będziemy poznawać “perełki” kulturowe i geograficzne poszczególnych państw. W naszej podróży będzie nam towarzyszyć maskotka- redaktorka Pola, którą własnoręcznie wykonaliśmy. Reporterzy (maskotki) będą wysłani  do partnerów projektu,  żeby poznać ciekawe miejsca w poszczególnych państwach. Wrzesień to czas na poznanie się i wykonanie logo do projektu,  październik wykonanie maskotki (reportera).  Kolejne miesiące – to relacje z “podróży” z każdego kraju. Partnerzy projektu stosując technologię informacyjno- komunikacyjną, źródła literackie, arkusze ćwiczeń, układanki i quizy nauczą się współpracy oraz wzajemnej tolerancji.  Efektem projektu będzie książka podróżnicza,  gra planszowa oraz interaktywna mapa.