Ostatnie Pożegnanie ♥

Z głębokim żalem przyjęliśmy wiadomość, że w dniu 07 stycznia 2021 r. zmarł nasz serdeczny Kolega i Przyjaciel Paweł Wierzbicki   🥀♥🥀 Zapamiętamy Cię jako zawsze aktywnego, uśmiechniętego i pełnego energii człowieka.  Służyłeś wszystkim pomocą i dobrą radą.  Na zawsze pozostaniesz w naszej pamięci jako pogodny kolega, na którym można było zawsze polegać.🥀🥀

Rodzinie Zmarłego składamy wyrazy głębokiego współczucia i szczerego żalu. ♥

„Wieczność umarłych tak długo trwa, jak długo pamięcią się im płaci”.

Drogi Pawle!

Żegnam Cię w imieniu dyrekcji, koleżanek i kolegów nauczycieli, pracowników administracji i obsługi, uczniów i ich rodziców, a także w imieniu absolwentów oraz emerytowanych nauczycieli, pracowników administracji i obsługi szkoły.

Paweł miał ogromne poczucie humoru, nieraz rozbawiał wszystkich do łez swoimi anegdotami i w jemu tylko charakterystyczny sposób opowiadanymi historiami. Żegnamy Cię, Pawle, jako kolegę i przyjaciela, z którym przepracowaliśmy wiele lat, wychowawcę i nauczyciela wielu pokoleń młodzieży. Pozostawiłeś w historii szkoły pięknie zapisaną kartę.

W 1975 r. Paweł rozpoczął pracę zawodową i swoją przygodę jako nauczyciel wychowania fizycznego w Szkole Podstawowej nr 2 w Sierpcu. Pamiętam, jak 28 lat temu stawiałam pierwsze kroki jako młody nauczyciel w tej szkole, a on powitał mnie i innych młodych pedagogów z uśmiechem. To on pokazał nam, a zwłaszcza nauczycielom wychowania fizycznego, szczytny cel tego zawodu. Jako nauczyciel i wychowawca nie szczędził sił i czasu. Wciąż pragnął, aby w szkole działo się coś nowego w dydaktyce, a zwłaszcza w sporcie. Był prawdziwym pasjonatem sportu, który zarażał swoją pasją młodych nauczycieli, a także z niesłabnącym entuzjazmem i niewiarygodną energią propagował zdrowy tryb życia wśród najmłodszych. Jako wychowawca bez reszty poświęcał się przygotowaniom dzieci i młodzieży do rozgrywek sportowych, a jego umiejętności pedagogiczne dawały wymierne efekty w postaci bardzo dobrych wyników wychowanków na szczeblu ogólnopolskim, wojewódzkim i powiatowym.

Paweł to nie tylko nauczyciel i wychowawca, ale również ratownik wodny, instruktor, trener oraz znakomity organizator imprez sportowych dla dzieci i młodzieży. Obiektywny sędzia meczów, zawodów lekkoatletycznych oraz turniejów piłki ręcznej, nożnej, siatkowej, koszykowej. Ważnym etapem w jego pracy zawodowej było pełnienie funkcji nauczyciela doradcy metodycznego w zakresie wychowania fizycznego. Współpracował z sekcją metodyki wychowania fizycznego Zarządu Głównego Polskiego Towarzystwa Naukowego Kultury Fizycznej Akademii Wychowania Fizycznego w Warszawie.

Był członkiem Wodnego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego. Jako ratownik pracował na krytych i otwartych wodach na terenie całej Polski. Od 1998 r. pracował w sierpeckiej Krytej Pływalni, gdzie prowadził naukę pływania oraz organizował i sędziował liczne zawody pływackie. Imponującą pracę dydaktyczną i trenerską Pawła potwierdzają najwyższe odznaczenia państwowe i resortowe. Osiągnięcia na gruncie lokalnym doceniły wielokrotnie władze miejskie i powiatowe oraz dyrektorzy placówek, w których przez lata pracował.

Paweł Wierzbicki w zawodzie nauczyciela przepracował 40 lat. W 2005 r. przeszedł na zasłużoną emeryturę. Ale zawsze pamiętał o naszej szkole, która przez 30 lat była dla niego miejscem pracy. Interesował się życiem Dwójki, chętnie korzystał z zaproszeń na spotkania. Nie mogło zabraknąć Pawła na wycieczkach organizowanych dla pracowników szkoły, na które zabierał swoją żonę.

Jeszcze przed świętami Bożego Narodzenia przyszedłeś, by osobiście podziękować za świąteczne życzenia i przekazać życzenia od siebie i całej rodziny. Jak zwykle wypiliśmy kawę, podzieliłeś się swoimi przeżyciami, z ogromną dziadkową miłością opowiadałeś o swoich wnukach, rozbawiłeś kolejnym dowcipem. Wszystko to, o czym wspominam, sprawia, że jest nam szczególnie trudno pożegnać się z Tobą. Twoje nagłe i niespodziewane odejście napełnia nas żalem i smutkiem. Jesteśmy tu, by wspólnotą naszych serc i myśli zaświadczyć o tym, że pamięć o Tobie, Pawle, nie zostanie zatarta. Mimo bólu i smutku pociesza nas świadomość, że teraz doznasz prawdziwego szczęścia, bo „umierać musi, kto ma żyć”.

Twoje dobro i przyjaźń pozostaną w nas na zawsze. Nie mówimy – żegnaj, ale do zobaczenia. Spoczywaj w pokoju”.

Anna Trzcińska, dyrektor Szkoły Podstawowej nr 2 w Sierpcu