Projekt międzynarodowy eTwinning „ Mali Odkrywcy.”

Projekt „Mali Odkrywcy” to wirtualna podróż przez piękne miejsca w państwach naszych projektowych partnerów.

Co miesiąc uczniowie i dzieci, z udziałem lalki – reporterki przedstawiają historyczną, kulturową lub geograficzną rzadkość swojej ojczyzny oraz prezentują zadanie do wykonania. Dzieci i uczniowie za pomocą platformy eTwinning wykorzystują do realizacji zadań technologie informacyjno-komunikacyjne i nowoczesne aplikacje. W listopadzie partnerzy projektu nauczyli się hymnu „Małych Odkrywców”.  Relację z nagrania w postaci filmu video zamieściliśmy na stronie projektu. Obejrzeliśmy także wykonania hymnu naszych projektowych partnerów. Poznaliśmy miasta: Havlickuv Brod
w Czechach, Koszyce na Słowacji i Legionowo w Polsce. My przedstawiliśmy
w nagranym filmie nasze miasto Sierpc. Poznaliśmy tradycje i zwyczaje związane z obchodzonymi świętami. Przedstawiliśmy relację z obchodów Dnia Bajek i Andrzejek. W grudniu poznaliśmy zwyczaje związane z obchodzeniem Mikołajek i zaprezentowaliśmy nasze. Wykonywaliśmy zadania w  Kalendarzu Adwentowym. Poznaliśmy kolejne miasta: Bozi Dar – Czechy, Rajeckie Teplice – Słowacja, Kraków – Legionowo. My nagraliśmy film z Płocka. Wszyscy uczestnicy projektu nagrali filmy z występami artystycznymi dzieci i życzeniami świątecznymi, które zostały zamieszczone na platformie eTwinning. Wysłaliśmy oraz otrzymaliśmy życzenia świąteczne także w sposób tradycyjny, za pośrednictwem poczty. W styczniu obejrzeliśmy relację z Pragi – Czechy, Bratysławy – Słowacja, Warszawy – Legionowo. My zamieściliśmy relację z Torunia. Otrzymujemy zadania do wykonania, a także prezentujemy własne. Są one bardzo chętnie realizowane przez wszystkie dzieci. Dzięki nim  uczą się i zdobywają wiadomości na temat poszczególnych państw. Nowością dla dzieci jest wymiana informacji, materiałów, doświadczeń i komunikacja pomiędzy szkołami partnerskimi.