,,Trzeba marzyć”

Jonasz Kofta w wierszu-piosence ,, Trzeba marzyć” pisał:

Niewątpliwie wielką marzycielką romantyczką była bohaterka powieści Lucy Maud Montgomery- Ania z Zielonego Wzgórza. Ta wrażliwa dziewczynka zabrała uczniów klasy 6e w podróż do krainy wyobraźni. Dzięki niej mogli odwiedzić magiczne miejsca. Spacerowali Aleją Zakochanych, odpoczywali nad Jeziorem Lśniących Wód, a Ścieżką Brzóz doszli do szkoły. Tak narodził się pomysł utworzenia Słownika Ani Shirley.

Wielkie marzycielki- romantyczki z klasy 7b przedstawiły ,,Pary literackich kochanków”

Bohaterowie lektur swoim postępowaniem uczą, że trzeba marzyć, by w życiu zjawiła się miłość. To najszlachetniejsze uczucie jest prezentem, który nic nie kosztuje, a jednak jest bezcenny. Życzę, żeby każdego z nas było na niego stać.🌹❤️