Dzień Ziemi

Z okazji Międzynarodowego Dnia Ziemi, który obchodzimy 22 kwietnia zachęcaliśmy uczniów naszej szkoły do działań na rzecz Matki Ziemi. To była dobra okazja, by aktywnie włączyć się w działania proekologiczne. Zaproponowaliśmy 10 przykładów rzeczy, które każdy z nas może zrobić dla ratowania naszej Planety.

1. Ogranicz spożycie mięsa wprowadzając np. bezmięsne weekendy.
  2. Oszczędzaj wodę np. zakręcając kran podczas mycia zębów.
  3. Kiedy jest to możliwe zamiast samochodu wybierz rower i zachęcaj do tego rodziców.
  4. Ogranicz zużycie plastiku np. zrezygnuj z wody w plastikowych butelkach, wymień szczoteczkę do zębów na bambusową.
  5. Pamiętaj o recyklingu, segreguj śmieci, ogranicz ich ilość np. kupując kosmetyki bez dodatkowych kartonikowych opakowań.
  6. Oszczędzaj prąd np. wyłączaj z sieci urządzenia, których nie używasz w danym momencie.
  7. Nie marnuj żywności, planuj posiłki i zakupy.
  8. Kupuj z głową, wypróbuj minimalizm, ogranicz zakupy, nie kupuj nowego, gdy stare działa.
  9. Zasadź drzewo lub przynajmniej rośliny doniczkowe, które oczyszczą Twój dom; wyhoduj własne warzywa, zioła.
  10. Uświadamiaj innych, bądź aktywny i domagaj się działań na rzecz poprawy klimatu.

Uczniowie naszej szkoły nie zawiedli i przysłali nam zdjęcia prezentów jakie zrobili na urodziny Ziemi.