“Obrazy malowane muzyką Fryderyka Chopina”

W związku z zaplanowanym na październik, w Warszawie XVIII Konkurs Chopinowski, w naszej szkole zorganizowano konkursy dla dzieci i młodzieży promujące twórczość polskiego kompozytora. W konkursie plastycznym –„Obrazy malowane muzyką Fryderyka Chopina” wpłynęło 21 dzieł młodych artystów. Jury w składzie Aleksandra Dołasińska, Elżbieta Gąsiorowska i Dorota Lubińska wyróżniło następujących uczniów:

Kategoria I klasy IV-VI:

I miejsce Ignacy Szałkucki kl.4b                  II miejsce Róża Maciejewska kl.4d            III miejsce Antonina Kurta kl.6c

Wyróżnienie: Zuzanna Lewandowska kl.6e, Maja Lewandowska kl.6b, Laura Czapiewska kl.4b

Kategoria II klasy VII-VIII:

I miejsce Julia Nowak kl.8a                                                 I miejsce Klaudia Bartlewska kl.7b

II miejsce Adam Kadziński kl.8d                                        III miejsce Zuzanna Dobies kl.7a

W konkursie na prezentację multimedialną o życiu i twórczości kompozytora wpłynęło 31 prac. Jury w składzie Marta Turalska, Aleksandra Dołasińska i Elżbieta Gąsiorowska nagrodziło następujących uczniów:

Kategoria I klasy IV-VI:

I miejsce Jan Juszczyk kl.6d, Nikola Bruździńska kl.4b

II miejsce Laura Czapiewska kl.4b, Aleksander Laskowski kl.6d

III miejsce Kacper Babecki kl.4b, Lena Piątkowska kl.6c

Wyróżnienie: Adam Dołkowski kl.4b, Michalina Paciuszkiewicz kl.4c

Kategoria II kl. VII-VIII:

I miejsce Bartosz Wiśniewski kl.7d

II miejsce Piotr Wierzbicki kl.8c

III miejsce Wiktor Kaczyński kl.8a, Adrian Chmielewski kl.8c

Wyróżnienie: Julia Opolska kl.8a

Wszystkim laureatom gratulujemy. Dyplomy i nagrody wręczone zostaną w dniu zakończenia roku szkolnego.