Konkurs „OPEN YOUR MIND – OTWÓRZ SWÓJ UMYSŁ”

Uczniowie naszej szkoły wzięli  udział w lingwistycznym Konkursie  z języka angielskiego „OPEN YOUR MIND – OTWÓRZ SWÓJ UMYSŁ” dla klas 4 – 8 szkół podstawowych.  Organizatorem Konkursu jest Szkoła Podstawowa nr 75 im. Marii Konopnickiej ul. Niecała 14 w Warszawie.

Konkurs objęty jest patronatem Mazowieckiego Kuratora Oświaty.

Udział w konkursie jest bezpłatny i odbywa się w formie online z podziałem na  grupy wiekowe: klasy 4-6 oraz klasy 7-8.

Konkurs składa się z trzech etapów:

1. Etap I 23.04.21 – składa się testu konkursowego.  ( grammar, vocabulary, reading and elements of English culture )
  2. Etap II 07.05.21 – polega na przygotowaniu przez Uczestnika Konkursu prezentacji filmowej na jeden z trzech  tematów zadanych przez Organizatora.
  3. Etap III 21.05.21- zakłada konwersację na podstawie zadanych pytań. Zakres pytań będzie udostępniony na stronie internetowej Organizatora.

Etap pierwszy już za nami , miło nam poinformować, iż z 26 uczestników  18 osób zakwalifikowało się do II etapu :

Wiktor Filip Skorłutowski

Emilia Kopycińska