Projekt międzynarodowy eTwinning “Mali odkrywcy.” 👩‍🦱👨‍🦰

Nasz projekt eTwinning realizowany w grupie 0B to społeczność gromadząca szkoły w Czechach, Słowacji i Polsce. Współpracując z projektowymi partnerami rozwijamy aktywność twórczą, kreatywność dzieci oraz umiejętność wspólnej pracy i zabawy.
Za nami kolejne miesiące z projektem “Mali Odkrywcy.” W lutym poznaliśmy piękne zakątki Europy: Słowacki Raj, Morawski Kras, Szlak Orlich Gniazd oraz zimową stolicę Polski – Zakopane. Z ogromną przyjemnością oglądaliśmy filmiki umieszczone przez nas oraz przez partnerów projektu i bardzo chętnie wykonywaliśmy zadania. Cieszyliśmy się również, kiedy dzieci wykonywały zadania naszego pomysłu. W marcu zachwycaliśmy się zamkami Słowacji, sercem historii Czech – Górą Rip oraz pięknymi zakątkami Warmii i Mazur. My zachęciliśmy małych podróżników do podziwiania uroków Ciechocinka. W kwietniu poznaliśmy tradycje związane ze Świętami Wielkanocnymi w poszczególnych państwach. Obejrzeliśmy relację z Karkonoszy – Czechy, Tatr – Słowacja oraz Polska. My zamieściliśmy relację z Gdańska i Gdyni – Śladami Bursztynowego Szlaku. Otrzymaliśmy zadania do wykonania, a także zaprezentowaliśmy własne.
Wszystkie kraje partnerskie dzielą się z sobą efektami swojej pracy, dokumentując działania na platformie eTwinning Live.
Dzięki technologii informatycznej poznajemy rówieśników z różnych części Europy, ich kulturę, tradycje i obyczaje. Uczymy się również, tolerancji w stosunku do innych.