Uroczyste otwarcie pracowni informatycznej♥

Szkoła Podstawowa nr 2 im. Armii Krajowej ma nowoczesną pracownię informatyczną.
W piątek 14 maja 2021 r. o godzinie 12 odbyło się uroczyste otwarcie nowej pracowni informatycznej.
Szkoła otrzymała urządzenia pozwalające na stworzenie od podstaw nowoczesnej 24stanowiskowej pracowni (laptopy, drukarki, urządzenie wielofunkcyjne, monitor interaktywny 65”) o łącznej wartości ponad 112 tyś złotych. Zakup i montaż ergonomicznych mebli oraz modułowej podłogi, jak również odnowienie sali w łącznej kwocie ok. 56 tys. złotych sfinansował samorząd miejski.
Oficjalnego otwarcia dokonała pani dyrektor Anna Trzcińska w towarzystwie zaproszonych gości: Burmistrza Miasta Sierpca pana Jarosława Perzyńskiego, Przewodniczącego Rady Miasta pana Dariusza Malanowskiego, Przedstawiciela Urzędu Marszałkowskiego Województwa Mazowieckiego pana Karola Krajewskiego, Naczelnika Wydziału Oświaty pana Marka Zdrojewskiego, Inspektorów Wydziału Oświaty pani Anety Dębowskiej oraz pani Aleksandry Grzybowskiej, Radnego Miasta Sierpca pana Piotra Rzeszotarskiego oraz przedstawicieli Rady Pedagogicznej i społeczności uczniowskiej.
Bez wątpienia, za sprawą tych udogodnień, uczniowie szkoły zyskają większą możliwość rozwijania umiejętności i zainteresowań informatycznych podczas zajęć lekcyjnych i pozalekcyjnych.
Nowoczesne wyposażenie będzie dodatkową zachętą do nauki.

Foto:  Adam Ostrowski kl. 6c, Bartosz Wiśniewski kl. 7d