Uroczyste pożegnanie absolwentów

Uroczyste pożegnanie absolwentów

Dnia 24 czerwca 2021 r. odbyła się w naszej szkole niezwykła uroczystość, jaką było pożegnanie absolwentów. Składała się ona z dwóch części: oficjalnej i artystycznej.  Wzięli w niej udział uczniowie klas ósmych, ich rodzice, uczący nauczyciele oraz zaproszeni goście. Uroczystość uświetnili: Zastępca Burmistrza Miasta Sierpca  Piotr Nowakowski, Naczelnik Wydziału Oświaty Marek Zdrojewski, Przewodniczący Rady Miasta Sierpca Dariusz Malanowski oraz Przewodniczący Rady Rodziców Marek Drewnicki.
Uczniowie klas ósmych złożyli uroczyste ślubowanie na sztandar szkoły, po czym sztandar przekazano klasom siódmym. Podziękowali za  trud włożony w ich wychowanie oraz nauczanie.
W imieniu młodszych koleżanek i kolegów absolwentów pożegnała Julia Zimnawoda życząc ósmoklasistom szczęśliwej drogi ku przyszłości i cudownych wspomnień o naszej szkole.

Zastępca  Burmistrza Miasta Sierpca Piotr Nowakowski oraz Naczelnik Wydziału Oświaty Marek Zdrojewski wręczyli Nagrody Burmistrza Miasta Sierpca. Wśród nagrodzonych było aż dziesięcioro ósmoklasistów:  Julia Tybuszewska, Julia Nowak, Julia Rychlik, Piotr Wierzbicki, Natalia Kordulasińska, Natalia Przybyłowska, Julia Ocicka, Laura Landoch, Lena Jaworska, Alicja Klara Sulkowska, która otrzymała również nagrodę za zajęcie I miejsca w XII Miejskim Konkursie Fotograficznym ,, Sierpc w moim obiektywie”.

Pani Dyrektor Anna Trzcińska wręczyła cztery  Nagrody Dyrektora Szkoły ,, Złote Dwójki”.

Otrzymali je:  Maja Laskowska, Adrian Jastrzębski, Zuzanna Kwiecień, Jakub Gajdka.

Najlepsi uczniowie odebrali nagrody książkowe, statuetki za osiągnięcia artystyczne i sportowe, podziękowania za pracę w Samorządzie Uczniowskim , harcerstwie, wolontariacie, a rodzice uczniów listy gratulacyjne i podziękowania.

Podczas akademii pani Dyrektor pożegnała Przewodniczącego Rady Rodziców pana Marka Drewnickiego dziękując mu za wieloletnią  owocną współpracę.

Uroczystość zakończył przygotowany przez absolwentów program artystyczny “FBI na tropie Ósemki”, który z przymrużeniem oka i dużą dawką humoru zamknął ten rok szkolny.

W roku szkolnym 2020/2021  mury szkoły opuścili uczniowie :

klasy VIIIa – wych. Agnieszka Sławińska

klasy VIIIb – wych. Agata Warczachowska

klasy VIIIc – wych. Krystyna Skowrońska

klasy VIIId – wych. Magdalena Szmigielska