Klasa IIc z wizytą w zagrodzie “Alpaki i Przyjaciele”

W dniu dzisiejszym we wtorek 12.10. uczniowie klasy II c wybrali się na wycieczkę do Gostynina i odwiedzili sympatyczne miejsce – zagrodę 🦙🦙🦙„ Alpaki i Przyjaciele”. 🦙🦙🦙

Podczas tego pobytu dzieci dowiedziały się wiele o hodowli tych przemiłych zwierząt, o sposobach oswajania ich, zaprzyjaźnienia się i pracy z nimi. Dzieci chętnie i szybko przyswoiły nową wiedzę i dlatego później mogły samodzielnie karmić alpaki, głaskać i przytulać się do nich. W międzyczasie dziewczynki i chłopcy uczestniczyli w zajęciach rekreacyjno – sportowych i plastycznych. Z ogromną radością bawili się w przeciąganie liny, puszczanie wielkich, mydlanych baniek, rzuty do celu, a także własnoręcznie malowali przygotowane dla nich pamiątki – małe, drewniane figurki alpak.

Dzieci były ogromnie szczęśliwe z możliwości obcowania z alpakami – 🦙Amaro, 🦙Cziko, 🦙Fufu, 🦙Maurycym i 🦙Pablo i zapowiedziały, że chętnie wrócą tam kolejny raz.