🌺Dzień Edukacji Narodowej🌺

14 października w Dzień Edukacji Narodowej nauczyciele, uczniowie, pracownicy administracji i obsługi oraz zaproszeni goście zebrali się w hali sportowej szkoły, aby świętować ten szczególny dla nich dzień.

Uroczystość Dnia Nauczyciela rozpoczęła dyrektor szkoły pani Anna Trzcińska witając zebranych gości – pana Marka Zdrojewskiego Naczelnika Wydziału Oświaty i Kultury, pana Dariusza Malanowskiego – przewodniczącego Rady Miasta w Sierpcu, pana Przemysława Burzyńskiego – przewodniczącego Rady Powiatu w Sierpcu, pana Józefa Mroza – przewodniczącego związku zawodowego NSZZ Solidarność w Sierpcu, pana Piotra Rzeszotarskiego – przewodniczącego Rady Rodziców Szkoły Podstawowej nr 2 w Sierpcu wraz z Zarządem oraz sierpeckie media.

Goście w kilku ciepłych zdaniach przekazali życzenia dla pracowników oświaty oraz na ręce pań dyrektorek złożyli symboliczne bukiety kwiatów. Następnie dyrektor Anna Trzcińska pożegnała odchodzącego na zasłużoną emeryturę pana Jana Świderskiego – pracownika obsługi pracującego przez wiele lat w budynku szkoły przy ulicy Braci Tułodzieckich oraz nastąpił moment wręczenia nagród Dyrektora Szkoły nauczycielom, pracownikom administracji i obsługi.

W tym roku szkolnym Burmistrz Miasta Sierpca pan Jarosław Perzyński za szczególne osiągnięcia w pracy dydaktyczno-wychowawczej uhonorował dwoje nauczycieli: 🌹panią Joannę Jabłonowską – wicedyrektora szkoły i nauczyciela języka polskiego oraz 🌹pana Marcina Nowakowskiego – nauczyciela wychowania fizycznego i informatyki.

Nagrodę Dyrektora Szkoły dla wyróżniających się w pracy nauczycieli, pracowników administracji i obsługi otrzymali: 💐pani Anna Jagodzińska, 💐pani Anna Jarzyńska, 💐pani Beata Karkusz, 💐pani Anna Kobyłecka, 💐pani Dorota Kordyzon, 💐pani Beata Okraszewska, 💐pani Katarzyna Pawłowska, 💐pani Agnieszka Sławińska, 💐pani Agnieszka Stankiewicz i 💐pani Agata Urbańska oraz pracownicy administracji i obsługi: 🌺pani Mariola Kordulasińska, 🌺pani Edyta Wojciechowska, 🌺pani Anna Zimnawoda i 🌺pan Jan Świderski.

W imieniu nagrodzonych podziękowania przekazała pani Agata Urbańska, która zaznaczyła, że nauczyciel to ktoś bardzo wyjątkowy, ktoś kto potrafi wykorzystać swoją pomysłowość, dobroć i dociekliwy umysł do wypracowania rzadkiej umiejętności zachęcania innych do myślenia, marzenia, poznawania, próbowania i działania. Uroczystość z okazji Dnia Nauczyciela uświetnili uczniowie krótkim występem artystycznym.

🌹🌺💐Życzymy kolejnego dobrego roku i samych sukcesów w pracy zawodowej🌹🌺💐