Spotkanie z policjantem 👮🚔

Wszyscy uczniowie klas I oraz jedna klasa II i III wzięli udział w zajęciach poprowadzonych przez dzielnicowego mł. asp. Michała Beksę. Podczas spotkań policjant przekazał uczniom informację jak bezpiecznie poruszać się w drodze z domu do szkoły oraz wskazał prawidłowe zachowania uczestników ruchu drogowego – kierujących pojazdami oraz pieszych. Na zajęciach z policjantem poruszony został także temat: „Co zrobić jeśli jestem sam w domu, a do drzwi ktoś puka i chce, żebym go wpuścił…?”. Uczniowie mieli także możliwość zobaczenia, jaką należy przyjąć pozycję, gdy spotkają groźnego psa. Dzieci podczas zajęć były bardzo aktywne, chętnie zadawały dzielnicowemu pytania. Na podsumowanie spotkania powtórzone zostały numery alarmowe. Wszyscy uczestnicy spotkania otrzymali od pana policjanta odblaski, które zwiększą widoczność naszych uczniów na drodze.
Uczniowie wykazali duże zainteresowanie zajęciami oraz chętnie przyjęli propozycje odwiedzenia posterunku policji w ramach wycieczki szkolnej. Dziękujemy panu policjantowi za cenne wskazów i poświęcony czas.😊