Dzień Kundelka

Dzień Kundelka to nieformalne polskie święto społeczne. Zostało ustanowione na 25 października. Nie jest to data przypadkowa, to również „Dzień o Ustawie Ochrony Zwierząt”.
Szkolny Klub Wolontariatu „Jeden Drugiemu” mając na uwadze, iż październik jest miesiącem dobroci dla zwierząt postanowił zorganizować akcję na rzecz tych cudownych czworonogów.
Uczniowie naszej szkoły i tym razem pokazali, że można na nich liczyć, a dobro i godny byt zwierząt nie jest im obojętne. Przez cały okres zbiórki licznie przynosili pokarm, przekąski i akcesoria dla psów wspierając Schronisko dla zwierząt w Płocku, Płockie Towarzystwo Pomocy dla Zwierząt ARKA oraz OTOZ Animals Płock.
Dziękujemy w imieniu tych cudownych stworzeń, które choć nie powiedzą nam tego bo mówić nie potrafią, wdzięczność okażą poprzez wierność i bezwarunkową miłość uświadamiając jak wielką moc ma to uczucie.
„Pies jest jedyną istotą na ziemi, która kocha Cię bardziej, niż siebie samego” Josh Billings