Podsumowanie akcji „Opatrunek na ratunek”

W dniach 18-29.10. 2021 r. nasza szkoła przystąpiła do akcji „Opatrunek na ratunek” organizowanej przez Fundację Pomocy Humanitarnej REDEMPTORIS MISSIO. Akcja miała na celu wsparcie najbiedniejszych pacjentów trafiających do przychodni i szpitali misyjnych w Afryce, gdzie w surowych warunkach życia nietrudno o rany czy oparzenia, a na liczne urazy narażone są zwłaszcza pracujące już od najmłodszych lat dzieci. Skaleczenia i otarcia to pamiątki po każdym dniu ciężkiej pracy.
Społeczność Szkoły Podstawowej nr 2 kolejny raz stanęła na wysokości zadania, nie będąc obojętnym na los dzieci potrzebujących pomocy.
Drodzy Uczniowie i Rodzice, pragniemy podziękować Wam za materiały pierwszej potrzeby ( m.in. gazy jałowe i niejałowe, kompresy jałowe i niejałowe, plastry w rolkach, opaski dziane i elastyczne, rękawice jednorazowe i chirurgiczne oraz różnego rodzaju maści) dostarczone do szkoły w tak dużej ilości. Zebraliśmy ich aż 39 kilogramów!
„Dla serc szlachetnych najwyższą rozkoszą, gdy drugim radość w niedoli przynoszą” – Adam Asnyk.
Dziękujemy za Wasze szlachetne serca – Szkolny Wolontariat „Jeden Drugiemu”.