Nowe oblicze sztandaru szkolnego

Jesteśmy bardzo szczęśliwi, że pierwszy sztandar naszej prawie 100-letniej szkoły, która w 2017 roku obchodziła jubileusz 90-lecia istnienia, został poddany gruntownej konserwacji i będzie wyeksponowany w Muzeum Wsi Mazowieckiej w Sierpcu.

info: Muzeum Wsi Mazowieckiej w Sierpcu
Miło nam poinformować, że dzięki otrzymanemu dofinansowaniu ze środków Samorządu Województwa Mazowieckiego możliwe było przeprowadzenie gruntownej konserwacji sztandaru ufundowanego dla sierpeckiej szkoły w 1929 r. Sztandar przekazany został w darze Muzeum Wsi Mazowieckiej w Sierpcu przez Powiatowy Oddział Oświaty w 1974 r., a następnie w 1991 r. oddany w depozyt Szkole Podstawowej nr 2 w Sierpcu, gdzie eksponowany był w naściennej gablocie. W 2014 r. eksponat powrócił do muzeum. Po niemal 25-letnim wypożyczeniu konieczna była jego konserwacja by przywrócić mu walory estetyczne oraz zatrzymać proces degradacji. Konserwacja trwała 7 miesięcy. Dzięki niej sztandar mógł odzyskać swój dawny blask.
Zadanie zrealizowane ze środków Samorządu Województwa Mazowieckiego w ramach Budżetu Obywatelskiego Mazowsza.