Specjalistyczne Centrum Wspierające Edukację Włączającą

Miło nam poinformować, że Szkoła Podstawowa nr 2 im. Armii Krajowej w Sierpcu podjęła współpracę ze Specjalnym Ośrodkiem Szkolno – Wychowawczym w Sierpcu w ramach projektu “Pilotażowe wdrożenie modelu Specjalistycznych Centrów Wspierających Edukację Włączającą (SCWEW)”, realizowanego ze środków Programu Operacyjnego Wiedza Edukacja Rozwój na lata 2014-2020, Oś Priorytetowa II Efektywne Polityki Publiczne dla Rynku Pracy, Gospodarki i Edukacji, Działania 2.10 Wysoka jakość systemu oświaty.
Specjalistyczne Centrum Wspierające Edukację Włączającą (SCWEW) to specjalistyczny zespół działający w przedszkolu specjalnym/szkole specjalnej/placówce specjalnej –prowadzącej działalność edukacyjną – oraz korzystający z jej zasobów kadrowych i merytorycznych, a także zasobów zewnętrznych, tj. innych podmiotów. Celem SCWEW jest udzielanie wsparcia przedszkolom i szkołom ogólnodostępnym w zakresie doskonalenia kompetencji kadry i zapewnienia wszystkim dzieciom/uczniom możliwości pełnego rozwoju, z wykorzystaniem oferty edukacyjnej na każdym etapie kształcenia, uwzględniającej ich indywidualne potrzeby i możliwości. Podejmowane działania w perspektywie długofalowej mają służyć wspieraniu przedszkola/szkoły w celu zapewnienia wysokiej jakości edukacji dla wszystkich, a w szerszej − budować zasady społeczeństwa włączającego.
Obszarem działania SCWEW objęte są szkoły i placówki z terenu powiatu sierpeckiego:
Szkoła Podstawowa nr 2 im. Armii Krajowej w Sierpcu
Szkoła Podstawowa nr 3 im. ks. Jana Twardowskiego w Sierpcu
Technikum w Zespole Szkół Nr 2 im. Zygmunta Wolskiego w Sierpcu
Liceum Ogólnokształcące im. mjra Henryka Sucharskiego w Sierpcu
Miejskie Przedszkole Nr 3 im. Niedźwiadka Wojtka w Sierpcu.
Bezpośrednimi odbiorcami działań w projekcie będą:
• kadry kierownicze;
• rady pedagogiczne;