11 Listopada – Narodowe Święto Niepodległości

🇵🇱🇵🇱11 Listopada – Narodowe Święto Niepodległości🇵🇱🇵🇱
W przeddzień Narodowego Święta Niepodległości dzieci z oddziału przedszkolnego i klas 0-III wzięły udział w ogólnopolskiej akcji #Szkoładohymnu 2021.
Punktualnie o godzinie 11:11 we wszystkich pracowniach rozległy się nuty Mazurka Dąbrowskiego – to właśnie najmłodsi wraz ze swoimi paniami odśpiewali hymn narodowy.
Tego dnia uczniowie byli odświętnie ubrani, ich strój galowy zdobiły wcześniej wykonane kotyliony w barwach narodowych 🇵🇱.
Dzieci bardzo starannie przygotowały się do szkolnych obchodów Narodowego Święta Niepodległości. Poznały symbole narodowe, oglądały filmy i prezentacje dotyczące polskiej historii czasów zaborów i odzyskania po 123 latach przez Polskę niepodległości oraz uczyły się polskich pieśni patriotycznych.
🎤🎶W środę w szkole rozbrzmiewały nuty nie tylko Mazurka Dąbrowskiego, ale również piosenki marszowe „Szara Piechota”, „Wojenko, wojenko” , czy współczesne utwory patriotyczne – „Co to jest niepodległość” bądź „Niepodległa niepokorna” 🎤🎶.
Ten dzień zapamiętamy jako niezwykle radosny, uroczysty i podniosły. To była bardzo dobra lekcja patriotyzmu. 🇵🇱