🧸Miękki, puchaty i taki z łatką…
25 listopada swoje święto obchodzi najmilsza zabawka na świecie, najlepszy przyjaciel dzieci i niezastąpiona przytulanka przy zasypianiu – Miś Pluszowy 🧸Mimo coraz nowocześniejszych i coraz bardziej atrakcyjnych zabawek, moda na misie nie przemija, bo „czy to jutro, czy to dziś wszystkim jest potrzebny miś”.
Miś pluszowy, a szczególnie ten nasz DWÓJKOWY🧸 jest wyjątkowy!!! W dniu swojego święta postanowił odwiedzić naszych uczniów. Wspierał ich w nauce, robił sobie z nimi pamiątkowe zdjęcia oraz przekazywał dużo ciepła w ten listopadowy dzień przytulając się z naszymi milusińskimi 🥰.
W ten dzień szkolny Miś Uszatek wraz z panią bibliotekarką odwiedził wszystkie dzieci z klas młodszych, zerówki i oddziału przedszkolnego, aby zapozować do wspólnego zdjęcia. W bibliotece szkolnej odbyły się ciekawe misiowe zajęcia, w których uczestniczyli uczniowie z klasy drugiej. Dzieci podczas lekcji i zajęć w bibliotece poznały historię tej niezwykłej zabawki, która zaczęła się ponad 100 lat temu. Wtedy to w Ameryce został uszyty pierwszy pluszowy niedźwiadek, który błyskawicznie zyskał wielką popularność. Szybko stał się obiektem pożądania każdego dziecka i ucieleśnieniem tego, co dobre, ciepłe i delikatne. Dzień Misia jest obchodzony na całym świecie dopiero od 2002r.  pod nazwą 🐻Światowy Dzień Pluszowego Misia🐻.
Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji z tego pluszowego dnia 🐻‍❄️🐻🐼 na fb naszej szkoły:
Światowy Dzień Pluszowego Misia w bibliotece szkolnej