Zbiórka dla Przyjaciół z Kraszewa

„Zamiast tępić zło, lepiej szerzyć dobro…!”
Podany powyżej cytat stanowi idealne podsumowanie akcji wolontariackiej zorganizowanej dla podopiecznych Fundacji Odzyskać Radość. Po raz kolejny nasza społeczność szkolna wzięła udział w zbiórce dla Przyjaciół z Kraszewa. W świątecznej paczce znalazły się nawilżane chusteczki, deserki, musy, kaszki, słodkie prezenciki, pościel, piżamki i wiele innych artykułów. Przygotowane upominki przyczynią się zapewne do niejednego uśmiechu na twarzach dzieci. Bardzo dziękujemy wszystkim za udział w zbiórce. Dziękujemy, za dobro płynące prosto z serc!
Dwójka nie zapomniała również o Hani, która od kilku lat, poprzez wirtualną adopcję, jest częścią społeczności naszej szkoły. Święty Mikołaj przygotował dla niej prezent wyjątkowy, taki o jakim marzy zapewne każda dziewczynka. 😊
Wolontariusze w naszej szkole od lat angażują się w prace na rzecz innych i często zarażają tym całe swoje rodziny przenosząc idee niesienia pomocy na grunt własnego domu. Tak dzieje się od lat w domu naszego ucznia Antoniego Wolińskiego, który kolejny rok wraz z Rodzicami przygotowuje paczki dla Alanka z ZOL w Kraszewie. W tym roku nie zapomniał też o paczce dla Hospicjum.
Dziękujemy za ten szlachetny gest i postawę pełną szacunku i wrażliwości na potrzeby chorych. Przez taki gest udowadniają Państwo, że człowiek nadal jest zdolny do poświęceń, a wrażliwość i empatia nie zostały pochłonięte przez pośpiech i brak autorytetów.