Kampania społeczna Instytutu Książki „Mała książka – wielki człowiek”

Po powrocie z przerwy świątecznej i nauczania zdalnego na naszych pierwszoklasistów czekała w szkole miła niespodzianka. Wyprawka czytelnicza- pięknie wydane książki „Pierwsze abecadło” – antologia tekstów najlepszych polskich autorów dziecięcych, m.in.: M. Musierowicz, A. Onichimowskiej, R. Kosika, A. Fredry, J. Twardowskiego, D. Terakowskiej i innych, w opracowaniu graficznym wybitnej ilustratorki Iwony Chmielewskiej.

Oprócz książki w Wyprawce Czytelniczej uczniowie znajdą ponadto broszurę pt. “Książką połączeni, czyli uczymy się czytać razem”, która pełni dwie role: jest zarówno poradnikiem dla rodziców i opiekunów podpowiadającym, jak wspierać dziecko w nauce czytania, jak również zbiorem pomysłów na zabawy dla dzieci i aktywności związane z tekstami z książki.

Dla pierwszoklasistów przygotowano także Kreatywny alfabet, czyli plakat z literami do wycinania, który ma wspomóc naukę alfabetu i czytania.

To już kolejna publikacja przygotowana przez Instytut Książki w ramach kampanii „Mała książka – wielki człowiek”.

Nie zmieniły się również najważniejsze cele Instytutu Książki – nieustannie rozbudzać w dzieciach miłość do czytania już od najmłodszych lat, zachęcać rodziców i opiekunów do wspólnego, rodzinnego czytania z dzieckiem i budowania w ten sposób trwałych więzi, przypominać o korzyściach wynikających z czytania dla rozwoju dziecka, a także umożliwiać bezpłatny dostęp do mądrych i pięknie zaprojektowanych książek – z tekstami i ilustracjami najwybitniejszych polskich twórców.

Projekt realizowany jest ze środków Ministerstwa Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu