Podsumowanie Konkursu Plastycznego z okazji OGÓLNOPOLSKIEGO DNIA PRAW DZIECKA

Uczniowie naszej szkoły wzięli udział w ogólnopolskim konkursie plastycznym organizowanym przez Rzecznika Praw Dziecka. Zadaniem konkursowym było wykonanie pracy dowolną techniką plastyczną. Autorzy prac mieli za zadanie przekazać wiedzę o prawach dziecka swoim rówieśnikom. Konkurs realizowany był w różnych kategoriach wiekowych.

W pierwszej kategorii klas I – IV, na etapie szkolnym, zwyciężyli: Lena Zawadzka kl. 2b, Piotr Biegański kl. 3d,  Michał Dynowski kl. 1c. Z kolei w kategorii klas V – VIII byli to: Laura Czapiewska kl. 5b, Róża Maciejewska kl. 5d, Ignacy Wiśniewski kl. 5b. Prace powyżej wymienionych uczniów reprezentowały naszą szkołę w tym ogólnopolskim konkursie.

W związku zaangażowaniem uczniów w poruszenie tak ważnej tematyki, jaką są prawa dziecka, opiekunowie konkursu postanowili nagrodzić reprezentantów szkoły symbolicznymi dyplomami oraz drobnymi upominkami. Dziękujemy wszystkim uczestnikom za udział w konkursie.

Ogólnopolski Dzień Praw Dziecka to święto szczególne. To właśnie ten dzień przypomina nam o prawach, jakie przysługują dzieciom i młodzieży oraz do kogo można się zgłaszać w sytuacji ich łamania. Każdy z nas – mama i tata, babcia i dziadek, nauczyciele, pedagodzy, każdy stoi na straży praw dziecka, każdy z nas jest zobligowany do ich respektowania i ochrony.

Opiekunowie konkursu: Aleksandra Dołasińska, Elżbieta Dobies, Joanna Gąsiorowska, Katarzyna Rutkowska, Anna Jarzyńska, Monika Jankiewicz