Dzień Otwarty Szkoły

W ostatnią styczniową sobotę Szkoła Podstawowa nr 2 im. Armii Krajowej w Sierpcu otworzyła swe podwoje dla przyszłych uczniów. W progach placówki gości witali nauczyciele klas I-III i szkolna maskotka – Miś Uszatek.  Wszystkich zgromadzonych powitała dyrektor szkoły Anna Trzcińska.  Dzień Otwarty Szkoły swoją obecnością zaszczycili przedstawiciele władz miasta i Rady Rodziców. Mieliśmy przyjemność zaprezentować ofertę szkoły radnym miasta – p. Dariuszowi Malanowskiemu przewodniczącemu  i wiceprzewodniczącym: p. Waldemarowi Frydrychowiczowi i p. Zbigniewowi Długokęckiemu. Kolorowe klasy i atrakcje mogli podziwiać: p. Marek Zdrojewski – naczelnik Wydziału Oświaty i Kultury oraz Prezes Oddziału ZNP w Sierpcu p. Piotr Podlaski. Cieszyliśmy się z przybycia dzieci i ich rodziców, Rady Rodziców szkoły z  wiceprzewodniczącym p. Przemysławem Burzyńskim oraz członkami prezydium Rady Rodziców p. Niną Małgorzatą Smulską i p. Katarzyną Kęsicką na czele. Nie mogło też zabraknąć sierpeckich mediów. W trosce o bezpieczeństwo gości  rodzice i dzieci zostali podzieleni na grupy i rozpoczęli zwiedzanie „Dwójki”. Jedni udali się do pięknie udekorowanych sal lekcyjnych, inni zawitali do świetlicy lub biblioteki. Wszędzie czekało  mnóstwo atrakcji, między innymi: składanie i przyklejanie elementów pingwina, układanie obrazków z puzzli na tablicy interaktywnej. W sali z „tańczącą podłogą” można było wykazać się zdolnościami tanecznymi. Goście podziwiali też ekspozycję prac naszych uczniów, osiągnięcia wolontariatu. W stołówce skosztowano pysznej pizzy. Szkolną podróż kończyło pamiątkowe zdjęcie w fotobudce. Każde dziecko otrzymało w prezencie folder, wizytówkę, muffinkę z cukierkami i balonik. Dzieci opuszczały mury szkoły pełne wrażeń i ekscytacji. Przekonały się, że tu nie tylko zdobędą wiedzę, ale mile spędzą czas na dobrej zabawie, poznają nowe koleżanki i kolegów i będą czuć się bezpiecznie. Szkolni reporterzy uwiecznili spotkanie, zabawy i atrakcje.

Dziękujemy wszystkim za odwiedzenie naszej szkoły, za życzliwość, przychylność i zaufanie. Jesteśmy przekonani, że społeczność Szkoły Podstawowej nr 2 im Armii Krajowej w Sierpcu jawi się w środowisku jako grupa otwartych na potrzeby dzieci i ich rodziców nauczycieli, specjalistów, pedagogów. Zapraszamy do „Dwójki”.