21 lutego obchodzony jest Międzynarodowy Dzień Języka Ojczystego.
Klasy trzecie spróbowały swoich sił w językowych łamańcach. Niektórym poszło bardzo dobrze, a i śmiechu było co niemiara. Uczniowie poznali znaczenie słów, których już nie używamy, a także utrwalili pisownię zwrotów, z którymi nawet dorośli miewają kłopot. Wykorzystaliśmy do tego Scrabble, układanki edukacyjne. Zadania ortograficzne i tworzenie wyrazów sprawiły uczniom wiele radości zwłaszcza, że układali litery za pomocą własnych ciał. Dzieci miały okazję posłuchać mowy kaszubskiej, góralskiej i śląskiej. Gwara wydała się uczniom dziwna i niezrozumiała, choć chętnie i z zaciekawieniem jej wysłuchali. Na koniec zajęć powstały piękne plakaty, które zdobią nasze klasy.
Wszystkie zadania dla uczniów miały na celu podkreślenie piękna polskiego języka i uświadomienie, że powinniśmy na co dzień dbać o poprawność mowy ojczystej.