Prace drugoklasistów inspirowane spektaklem teatralnym “Pinokio”

23 marca dzieci z naszej szkoły wybrały się do CKiSzu na spektakl pt. „Pinokio”. Drugoklasiści zainspirowani ciekawą inscenizacją oraz pięknymi strojami aktorów postanowili wykonać własne kukiełki, pacynki, marionetki i odegrać klasowe teatrzyki.

Tego dnia zajęcia z języka polskiego stały się żywą lekcją teatru, w którym swoje role i grę aktorską mogły zaprezentować dzieci oraz ich własnoręcznie wykonane kukiełki. Jak dobrze wiemy teatr nie tylko bawi, ale również uczy. Poprzez sztukę kształtujemy osobowość oraz wrażliwość dziecka, a odgrywane przez dzieci spektakle stają się wspaniałą okazją do poruszania zarówno trudnych jak i zabawnych tematów rozwijających sferę uczuciową oraz międzyludzką. Dbając o prawidłowy rozwój naszych uczniów, wspieramy ich w każdej podejmowanej przez nich inicjatywie dając im pole do poznawania i odkrywania świata, który ich interesuje i który z ciekawością chcą odkrywać.
W. Marcinkowska
Galeria kukiełek wykonanych przez drugoklasistów