Międzynarodowy Dzień Książki

Dnia 2 kwietnia obchodzony jest Międzynarodowy Dzień Książki. Tego dnia urodził się Hans Christian Anderen, duński baśniopisarz. Korzystając z okazji do lektury, klasa IIIa postanowiła zaprezentować swoje zdolności czytelnicze, młodszym kolegom i koleżankom z Oddziału przedszkolnego.
Dzieci usłyszały treść listu ‘Skarga książki”. Poznały szczegółowe zasady korzystania z książek oraz wsłuchały się w słowa piosenki „Książki, kto książki czyta”. Starsi koledzy przeczytali z podziałem na role opowiadanie pt. „Amelka wyrusza w świat”, które bardzo spodobało się przedszkolakom.
Na zakończenie spotkania dzieci otrzymały pięknie zilustrowaną książkę do Kącika czytelniczego oraz kolorową zakładkę. Uwieczniliśmy spotkanie zdjęciami z Czytelniczej Fotobudki.