Dzień zdrowego odżywiania 🌶️🥦🍅

W naszej szkole już od rana jest Dzień zdrowego odżywiania. Pięknie, smacznie, kolorowo, ale przede wszystkim bardzo zdrowo! 🌶️🥦🍅🥒🥐
W ramach Światowego Dnia Zdrowia uczniowie naszej szkoły, zaprezentowali wykonane przez siebie zdrowe posiłki. Dominowała różnorodność, bo przecież o to właśnie chodzi. Musimy dostarczać naszemu organizmowi cennych składników odżywczych bogatych w witaminy i mikroelementy. Sałatki owocowe, szaszłyki bardzo zdrowe, jogurty i orzechy dodają wszystkim krzepy. Rzodkiewka i sałata, nie zabrakło nawet batata. Na drugie śniadanie pożywna owsianka i do tego zdrowa grahamka.
Tego dnia również Pani pielęgniarka mówiła o prawidłowym odżywianiu, wysiłku fizycznym, zdrowym trybie życia oraz jakże ważniej higienie. Wszystko dla naszego, cennego zdrowia.
Jak pisał Ludwik Feuerbach „Człowiek jest tym, co je”, dlatego postawmy na zdrowe odżywianie nie tylko od święta, ale przede wszystkim na co dzień. Powodzenia!
Więcej zdjęć na fb szkoły: