Kwiecień miesiącem Pamięci Narodowej

“Kwiecień miesiącem Pamięci Narodowej” pod tym hasłem Towarzystwo Patriotyczno – Historyczne “Pamięć i Prawda” zorganizowało w dniu 8 kwietnia uroczystość upamiętniającą 82 rocznicę zbrodni katyńskiej i 12 rocznicę katastrofy smoleńskiej.
W obchodach uczestniczyły poczty sztandarowe między innymi szkół podstawowych i średnich z terenu miasta Sierpc. Delegacja pocztu sztandarowego Szkoły Podstawowej nr 2 im. Armii Krajowej brała udział w obchodach pod opieką p. Piotra Nacfalskiego, zaś społeczność szkolną reprezentowała klasa 5a z wychowawcą Joanna Zalewską.
W programie uroczystości przewidziano msze świętą w Kościele pw. Św. Wita, Modesta i Krescencji, przemarsz do Parku im. Solidarności, w którym poświęcono tablicę pamiątkową Pamięci 96 Polaków. Ducha obchodów podtrzymała salwa honorowa Kompanii Reprezentacyjnej Wojska Polskiego.