XIV Festiwal Pieśni i Piosenki Patriotycznej „Tobie wyśpiewam Ojczyzno”

Z okazji 80 rocznicy utworzenia Armii Krajowej, w Szkole Podstawowej nr 2 im. Armii Krajowej w Sierpcu odbył się XIV Festiwal Pieśni i Piosenki Patriotycznej „Tobie wyśpiewam Ojczyzno”, dla szkół podstawowych powiatu sierpeckiego, pod honorowym patronatem Burmistrza Miasta Sierpca Pana Jarosława Perzyńskiego.
Wyjątkowo w tym roku, ze względu na warunki epidemiczne, utwory konkursowe uczestnicy wysyłali na adres organizatora w formie filmu.
Na uroczystym podsumowaniu festiwalu 8 kwietnia 2022 roku zgromadzili się w murach naszej Dwójki: Naczelnik Wydziału Oświaty i Kultury Pan Marek Zdrojewski, Katarzyna Moskal-instruktor od spraw teatralnych CKiSz w Sierpcu, laureaci festiwalu i ich opiekunowie oraz rodzice uczniów. Gości przywitała dyrektor szkoły Pani Anna Trzcińska, która przedstawiła historię naszego, cyklicznego konkursu. Pan Marek Zdrojewski wspomniał o roli pieśni patriotycznych, jaką pełniły w polskiej historii, o ciągłej potrzebie kultywowanie tradycji patriotycznych.
Uczestnicy uroczystości obejrzeli prezentację multimedialną przedstawiającą zarys historyczny Armii Krajowej, jej struktury, Komendantów Głównych oraz zdjęcia okupowanego podczas II wojny światowej państwa polskiego, przygotowaną przez uczniów naszej szkoły, pod kierunkiem pani Joanny Zalewskiej i Beaty Jastrzębskiej.
Laureaci Festiwalu:
I kategoria klasy 4-6
I miejsce  Wiktoria Astrau -Szkoła Podstawowa nr 3 w Sierpcu
I miejsce  Julia Krzemińska -Szkoła Podstawowa w Ligowie
II miejsce  Patrycja Witkowska -Szkoła Podstawowa w Mochowie
II miejsce  Róża Maciejewska Szkoła Podstawowa nr 2 w Sierpcu
III miejsce  Jonatan Kuskowski Szkoła Podstawowa nr 2 w Sierpcu
Wyróżnienie  Natalia Kowalska Szkoła Podstawowa w Szczutowie
Wyróżnienie  Paweł Pomierski Szkoła Podstawowa w Ligowie
II kategoria klasy 7-8
I miejsce  Julia Zimnawoda Szkoła Podstawowa nr 2 w Sierpcu
II miejsce  Oliwia Lisińska Szkoła Podstawowa w Łukomiu
Wyróżnienie  Kacper Kuciński Szkoła Podstawowa nr 3 w Sierpcu
Wyróżnienie  Wiktoria Krajewska Szkoła Podstawowa w Ligowie
Po wręczeniu nagród wysłuchaliśmy wzruszających pieśni patriotycznych w wykonaniu laureatów pierwszych miejsc.
Gratulujemy wszystkim nagrodzonym uczestnikom.
Dziękujemy Burmistrzowi Miasta za ufundowanie nagród, Radzie Rodziców szkoły za słodki poczęstunek.
Uroczystość przygotowali: p. Marcin Kowalczyk, p. Joanna Gąsiorowska, p. Joanna Zalewska, p. Beata Jastrzębska, p. Jolanta Fronczak -Cyl, p. Marta Turalska.
Koordynator Festiwalu p. Aleksandra Dołasińska
Więcej zdjęć na fb szkoły: