Międzyszkolny Turniej Literacko-Językowy

W dniu 8 kwietnia 2022 roku w Zespole Szkół nr 2 w Sierpcu odbył się Międzyszkolny Turniej Literacko – Językowy. Uczniowie rywalizowali ze sobą w trzyosobowych zespołach. Naszą szkołę reprezentowały Wiktoria Czajka kl. VIII d, Zuzanna Nowalska kl. VIII f i Wiktoria Rutkowska kl. VIII f. Podczas konkursu dziewczyny rozwiązywały test językowy, rozpoznawały cytaty zaczerpnięte z literatury, odgadywały kalambury, a nawet interpretowały głosowo zabawne wiersze Jana Brzechwy. Wiktoria, Zuzia i Wiktoria świetnie zaprezentowały swoje polonistyczne talenty i ostateczną rozgrywkę zakończyły na drugim miejscu.
Serdecznie gratulujemy!
Dziękujemy Dyrekcji oraz Zespołowi Polonistów Zespołu Szkół nr 2 w Sierpcu za zaproszenie do udziału w konkursie.