Dwójka solidarna z Ukrainą

Uczniowie SP 2 w Sierpcu wraz z opiekunami p. Beatą Karkusz oraz p. Iwoną Rybicką od 7.04 do 9.04 brali czynny udział w przygotowaniu nowego miejsca, w którym osoby potrzebujące z Ukrainy mogą korzystać z darmowej pomocy. Naszym zadaniem było przewiezienie rzeczy (ubrań oraz części środków higieny osobistej) z MOSiRu do MOPSu. Pracy było bardzo dużo. Przez trzy dni pracowaliśmy wytrwale ponad 20 godzin. Daliśmy radę. Drugi punkt pomocy zlokalizowany w Miejskim Ośrodku Pomocy Społecznej jest już gotowy.
Osoby z Ukrainy mogą korzystać z niego w piątki od godz. 17.00-19.00 oraz w soboty od godz. 10.00 -13.00.
Uczniowie zaangażowani w akcję:
Amelia Liszewska kl. 8b, Klaudia Bartlewska kl. 8b, Natasza Truszczyńska kl. 8b, Kaja Paczkowska kl. 8b, Igor Nawrocki kl. 8b, Bartosz Wiśniewski kl.8d, Karol Kośmider kl.7b, Jakub Krydzyński kl. 7b.
Dziękujemy również uczniom z klasy 8c, 8e, 8b, 7a za pomoc.
Szczególne podziękowania kierujemy w stronę p. Dyrektor MOPSu w Sierpcu Aliny Olszewskiej za udostępnienie miejsca, Pana Burmistrza Jarosława Perzyńskiego za wsparcie całej akcji, p. Przemysława Burzyńskiego oraz Straży Miejskiej w Sierpcu za pomoc w transporcie rzeczy, p. Marty Wysockiej za wielogodzinną pracę z nami.