Szlakiem legend toruńskich – wycieczka klas 2c, 3a i 3b do Torunia

W czwartek 19 maja odbyła się kolejna wycieczka do Torunia, tym razem uczniów klas młodszych.
Uczestnikami byli uczniowie z klas: II c, III a oraz część z klasy IIIb . Pogoda nam dopisała i zaplanowany program udało się zrealizować w stu procentach. Było to m.in.: zwiedzania wraz z przewodnikiem gotyckich murów, obronnej bramy, baszty, krzywej Wieży, pomnika Flisaka, Domu Kopernika, pomnika osiołka. Pani przewodnik ciągle zaskakiwała uczniów różnymi ciekawostkami historycznymi, ale nie zabrakło także zabawnych anegdot z życia mieszkańców miasta. Zwiedzanie kończyliśmy wizytą w Piernikarni Mistrza Bogumiła, a także warsztatami wypieku pierników, podczas których każdy z uczniów własnoręcznie przygotował piernik, aby móc zabrać je do domu. Uczniowie zakupili piękne pamiątki.
😀Fotorelacja z wycieczki szkolnej – Szlakiem legend toruńskich – uczniów klas 2c, 3a i 3b do Torunia na fb nasze szkoły. Serdecznie zapraszamy: https://www.facebook.com/SPnr2Sierpc/photos/pcb.1843943449149772/1843941222483328/