Udział w policyjnym profilaktycznym festynie👮🚔

W ubiegłym tygodniu uczniowie klasy 7b i 7e, mieli okazję uczestniczyć w festynie profilaktycznym w ramach policyjnej akcji pn. „Mundur= Bezpieczeństwo”. Uczniowie wraz z opiekunami udali się na Komendę Powiatową Policji w Sierpcu, gdzie czekało na nich wiele atrakcji. Mieli okazję zapoznać się bliżej z zawodem policjanta, usiąść za kierownicą policyjnego radiowozu oraz motocyklu. Uczniowie mogli zapoznać się z policyjnym psem i zasadami związanymi z kontaktem z obcym zwierzęciem. Wszyscy mieli okazję zobaczyć strzelnicę, poznać zasady korzystania z niej oraz sprawdzić swoją celność w strzelaniu z broni na „sucho.” Pomiędzy atrakcjami uczniowie chętnie zajadali potrawy z kuchni polowej, m.in.: grochówkę , kiełbasę , bigos i chleb ze smalcem i ogórkami. A na deser czekała na wszystkich wata cukrowa.