Szlakiem Pierwszych Piastów

„Każdy dzień jest kawałkiem historii, nikt nie jest w stanie opowiedzieć jej do końca…”

Chcąc poznać historię naszych przodków, uczniowie klas 5a,5c,5d,6a i 6b udali się na dwudniową wycieczkę (19-20 maja 2022 roku), do źródeł początków Polski.

Nasza podróż w czasie rozpoczęła się w osadzie w Biskupinie przez Ostrów Lednicki i Katedrę w Gnieźnie. Młodzież poznała zwyczaje i życie codzienne Słowian oraz trudne początki chrześcijaństwa w Polsce. Dodatkową atrakcją była przejażdżka kolejką wąskotorową i zwiedzanie Muzeum w Wenecji. Naszą historyczną podróż zakończyliśmy spacerem po toruńskiej starówce.

Pałuckiej gościnności mogliśmy doświadczyć nocując w Zespole Szkół im. Wojska Polskiego w Dąbrowie. Dziękujemy dyrektorowi szkoły, panu Pawłowi Brzykcemu za serdeczność i otwartość oraz pogawędkę o patronie szkoły przy wspólnym ognisku. Podziękowania kierujemy również do pracowników Starostwa Powiatowego w Sierpcu, dzięki którym w wycieczce mogli uczestniczyć również uczniowie z Ukrainy. Opiekunami wycieczki były panie: Aleksandra Dołasińska, Monika Nowak, Joanna Zalewska i Elżbieta Gąsiorowska.

Opaleni, wypoczęci i pełni wrażeń wróciliśmy do teraźniejszości.

Więcej zdjęć na fb szkoły: https://www.facebook.com/SPnr2Sierpc/photos/pcb.1847707395440044/1847706572106793/