Wycieczka krajoznawcza uczniów klas 2a i 2b

Wiosna to pora roku, kiedy więcej czasu spędzamy na świeżym powietrzu. Także dzieci z naszej szkoły wraz z nauczycielami wybrały się na wycieczkę krajoznawczą. Wzięli w niej udział uczniowie klasy II A i ll B. Celem wyprawy był czynny wypoczynek w plenerze połączony z edukacją przyrodniczą, a także integracja klas. Pierwszym etapem był przejazd kolejką, która przewiozła uczestników przez okoliczne wioski do licznych rezerwatów przyrody. Kolejnym punktem było spotkanie z ornitologiem, który w ciekawy I niemalże namacalny sposób opowiedział o tym, co można wokoło zaobserwować. Dzieci miały także możliwość bliskiego kontaktu z końmi o rasie konik polski. To oswojone zwierzęta, które można było pogłaskać, a nawet wejść do ich zagrody. Dużym zainteresowaniem dzieci cieszyło się także mini zoo i ptaszarnia z bardzo ciekawymi zwierzętami i ptakami. Ostatnim punktem wycieczki były gokarty, które wywołały dużo pozytywnych emocji i dobrej zabawy. Pod koniec dnia wszyscy byli nieco zmęczeni, ale jednocześnie bardzo zadowoleni z wycieczki.

Fotorelacja z wycieczki: https://www.facebook.com/SPnr2Sierpc/photos/pcb.1853113464899437/1853109084899875/