Gra miejska o tematyce historycznej “Mieszkam i znam”

info: Pracownia Dokumentacji Dziejów Miasta Sierpc

Gra miejska o tematyce historycznej “Mieszkam i znam”

Dziś 8 czerwca odbyła się gra miejska o tematyce historycznej “Mieszkam i znam” skierowana do uczniów klas VII-VIII szkół podstawowych oraz szkół średnich. Jako Pracownia mieliśmy zaszczyt być współorganizatorami przedsięwzięcia wraz z Szkołą Podstawową nr 2 oraz Zarządem Osiedla nr 2 i Zarządem Osiedla nr 4. Pierwszym z punktów gry terenowej było przybliżenie wszystkim siedmiu grupom hipotetycznych lokalizacji sierpeckiego grodziska wraz z pokazaniem artefaktów w Pracowni.
Gra pod patronatem Burmistrza i Rady Miejskiej Sierpca wpisała się w inicjatywę obchodów 700-lecia lokacji Sierpca. Rozstrzygnięcie wraz z wręczeniem nagród odbyło się pod okazałym dębem na terenie Szkoły Podstawowej nr 2 🙂
Szkoła Podstawowa nr 2 im. Armii Krajowej miała przyjemność współorganizować wraz z Zarządem Osiedla nr 2, Zarządem Osiedla nr 4 oraz Pracownią Dokumentacji Dziejów Miasta Sierpca grę miejską Mieszkam i znam.
Gra odbyła się pod patronatem Burmistrza Miasta Sierpca w ramach obchodów 700 – lecia lokacji naszego miasta.
Przeznaczona była dla uczniów szkół podstawowych i średnich.
W rywalizacji wzięło udział 7 grup. W kategorii szkoły podstawowe: Szkoła Podstawowa nr 2 im. Armii Krajowej, Szkoła Podstawowa nr 3 im. ks. Twardowskiego, I Prywatna Szkoła Podstawowa.
W kategorii szkoły ponadpodstawowe:
Liceum Ogólnokształcące, Liceum Leonium, Zespół Szkół nr 1, Zespół Szkół Zawodowych nr 2.
Każda drużyna miała do przejścia 7 punktów kontrolnych, na których odpowiadała na pytania dotyczące historii Sierpca oraz wykonywała określone zadania sportowe.
Rozstrzygnięcie gry miejskiej nastąpiło Pod Dębem w SP nr 2. Wręczone zostały nagrody, a na zakończenie dla wszystkich uczestników był przygotowany grill.
Dziękujemy za obecność i wspaniałą przygodę.
Fotorelacja z tego wydarzenia na stronie naszej szkoły: https://www.facebook.com/SPnr2Sierpc/photos/pcb.1859525620924888/1859528980924552