Rewalidacja i doświadczenie

Dnia 05.10.2022 roku w budynku Miejskiej Biblioteki Publicznej rozpoczęliśmy cykl zajęć rewalidacyjno – terapeutycznych z udziałem zaprzyjaźnionych seniorek. Zajęcia przeznaczone są dla uczniów o specjalnych potrzebach edukacyjnych.
Działania międzypokoleniowe wzbogacają relacje i przeciwdziałają izolacji osób starszych, pomagają w nawiązywaniu i podtrzymywaniu relacji między seniorami i dziećmi, wzmacniają więzi w społeczności lokalnej ,wzbogacają procesy uczenia się. Jedną z najlepszych metod nawiązywania relacji jest wspólne spędzanie czasu i wykonywanie prostych czynności, takich jak projekty plastyczne ,czytanie, opowiadanie, rozmowa.
Tematyka zajęć to: “Sznurkowe wyplatanki”, „Solne wylepianki”, „Guziki, koraliki, sznureczki”, „Świąteczne kartki”/ „Pocztówka do Mikołaja”, „DIY czyli zróbmy biżuterię”
Pierwsze zajęcia obejmowały podstawy makramy.
Makrama to starożytna technika ręcznego wiązania sznurków. W trakcie spotkania dzieci poznały przygody bohaterów opowieści „Kopciuszek i mistrzyni marionetek”, wyplatały sznurkowe ludki,bransoletki,liście i breloczki.
Opracowanie programu i koordynacja Agnieszka Stankiewicz